ZOE


BILLY JEAN Dynamic Quest
Border Collie
Data urodzenia:  15.03.2009
Kolor:  Blue Merle
Wzrost:  49cm
Waga:  16kg
Ojciec:  GRAND BLUE Leśna Ostoja
Matka:  INKA Miveko
Trenuje:  sztuczki, obedience
Zoe jest moim pierwszym psem, to ona wprowadziła mnie w psi świat i sprawiła, że tak bardzo mnie wciągnął. To ona była moją nauczycielką, to ona wybaczała wszystkie błędy, to z nią stawiałam swoje pierwsze kroki w szkoleniu i psich sportach. Teraz głównie naprawiamy wszystko to, co na początku napsułam swoim brakiem wiedzy i doświadczenia. Trudno opisać słowami to, co czuję i jak wiele jej zawdzięczam. Jeszcze nigdy mnie nie zawiodła...

Zoe to przeciętnej wielkości suczka, wszystko co robi, robi z OGROMNYM entuzjazmem i zaangażowaniem. Ma wielkie skłonności do "przedobrzania" przez co często jest nam naprawdę ciężko osiągnąć zamierzony cel ale równocześnie bywa niesamowicie zabawnie :D Zoe kocha wszystkich ludzi bez wyjątku natomiast do większości psów żywi całkiem przeciwne uczucia. Nie znam drugiego psa który tak bardzo kocha się popisywać i być fotografowanym, Zoe to urodzona aktorka i modelka! Nie ma w sobie zbyt wiele gracji i kompletnie żadnego instynktu samozachowawczego. Podczas sesji klikerowych daje z siebie wszystko, zaczyna się ślinić zanim wyciągnę jedzenie :D Jest bardzo kreatywna i nie zrażają ją niepowodzenia, zdecydowanie jest moim osobistym mistrzem sztuczek! :)
W 2013 roku Zoe przeszła kilka operacji co niestety wyłączyło nas na dłużej ze sportowego życia, mamy teraz największy problem pod tytułem "miota nią jak szatan!" :D Ale pracujemy i mam nadzieję, że będzie dobrze oraz że Zoe już nigdy nie będzie musiała być krojona! Z racji jej ortopedycznych problemów pracujemy teraz nad zbudowaniem mięśni i Zoe od jakiegoś czasu wygląda jak Merle-Pudzian :D
Jesteśmy razem już ponad 4 lata, znamy się prawie na pamięć, wszystko co robimy sprawia nam obu ogromną radość i mam nadzieję, że nigdy nie przestanie :)Najważniejsze dotychczasowe osiągnięcia Zoe:
Mistrz Polski Obedience 2011 w kl.1
Mistrz Polski Obedience 2012 w kl.2
Rola w filmie fabularnym "Agnieszka" reżyserii Tomasza Rudzika
Rola w reklamie telewizyjnej płynu do mycia naczyń "Ludwik"
Egzamin PT1
Egzamin BH

5 komentarzy :

 1. Je suis avec attention les vidéos de Zoé, j'adore !
  Elle est super intelligente !
  Je te souhaite de continuer à lui apprendre pleins d'autres tours ! ;)

  OdpowiedzUsuń
 2. Mogę się dowiedzieć jak nauczyłaś Jej tylu sztuczek ona jest niesamowita ♥

  OdpowiedzUsuń
 3. Thanks for the honesty about your dogs. From watching your videos, one would assume that they just magically do everything you train them to do and never do anything disobedient, or give you any troubles or frustrations. How interesting would our lives be and our dogs be if all they ever did was exactly what we expected and wanted. I CAN'T believe that Zoe was your first dog!? Had you ever had any experience training animals before Zoe? You've done so well. I've trained Springer Spaniels for obedience and hunting and tricks, and my first dog was Soooooooo naughty. We had to put her down after almost 16 years, and what I miss the most was how naughty she would be and how crazy she would get. Loved her so much and I don't love her any less these 7 years after she is gone. We have another Springer, and she is just a lazy mop, but cute as could be. We pick up our new puppy THIS Friday...a Border Collie we are naming Luna. We are going to try to teach her all of the things you teach your pups. :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Witam ! Mój pies też ma 5 lat. I w tym samym roku się urodził. Hehe -^_^-

  OdpowiedzUsuń